MoBilim Projesi Açılış Programı

 

 

 

 

Erdoğan Akdağ İlköğretim Okulu

 

 

 

 

02 Mart 2009

 

 

 

 

YOZGAT

 

 

                  

Mobilim Gezici Eğitim Birimi Bozok Üniversitesi'nden Yola Çıktı

 

Bozok Üniversitesi tarafından hazırlanan, MOBİLİM Modüler Mobil Eğitim, Fen ve Teknoloji Deneyleri projesi kapsamında hazırlanan eğitim tırı düzenlenen törenle yol çıktı. 

 

 

 

Avrupa ile fen ve teknoloji eğitimi alanında bilimsel ve pedagojik bütünleşmeyi sağlamak, yenilikleri yaygınlaştırmak ve deneysel mesleki eğitimle fen ve teknoloji öğretimine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanarak uygulaya konulan proje ile il genelinde 225 fen ve teknoloji öğretmenine ulaşılması hedeflenmektedir. 

 

Bozok Üniversitesi öğretim üyeleri ve proje ortaklarından bazı bilim adamları tarafından proje kapsamında hazırlanan mobil fen laboratuarında, Yozgat’ın ilçelerinde ve kırsal kesimdeki ilköğretim 6-7-8. sınıf fen ve teknoloji dersi öğretmenlerine mesleki eğitim verilecektir.

 

Vali  Amir Çiçek, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli, İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Gamsız ile çok sayıda öğretmen ve eğitim görevlisinin katıldığı proje tanıtım ve açılış töreni merkez Erdoğan Akdağ İlköğretim Okulunda yapıldı.

 

 

 

Vali  Amir Çiçek törende yaptığı konuşmada, düşünen, araştıran, inceleyen ve bilimsel bir sonuca ulaşan insanın önemine değinerek “Bu proje Yozgat için önemli bir projedir. Bu proje dâhilinde hocalarımız ilk etapta bilgi ve deneyimlerini uygulamalı olarak öğretmenlerimizle paylaşacaklar. İkinci etapta ise bu bilgi deneyimleri öğretmenlerimiz de öğrencileri ile paylaşacaklar. Bu projenin güzel sonuçlar vereceği umuduyla emeği geçen herkesi kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

 

 

 

Bozok Üniversitesi Rektörü İnci Varinli, MOBİLİM – Modüler Mobil Eğitim Fen ve Teknoloji Deneyleri Projesi; Mesleki eğitim ve öğretimi geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla hazırlanan çok ortaklı bir proje tipi olduğunu belirterek, “Hayat boyu öğrenme anlayışı çerçevesinde bireyin hızla değişen günümüz mesleki eğitim sistemine ve şartlarına uyum sağlamasını kolaylaştıran bu projeler, aynı zamanda sektörlerin rekabet güçlerinin arttırılmasına katkıda bulunacak yenilikçi araç ve yöntemlerin geliştirilmesine finansal destek sağlayacaktır” dedi.

 

 

Program hep birlikte mobil fen laboratuarının gezilmesi ile son buldu.